سوالات متداول مهاجرتی

اگر به کاری که با آن برای مهاجرت امتیاز کسب می کنید مشغول بوده یا باشید الزامی برای مطابقت رشته تحصیلی با کار وجود ندارد.

بله . فقط به دلیل ارسال پرونده ای توسط وکیل مهاجرت باعث نمی شود که اداره مهاجرت آن پرونده را قبل از پرونده هایی که بدون وکیل ارسال شده است بررسی نماید، ولی پرونده هایی که توسط سازمان مهاجرتی راز تهیه می شود دقیقا مطابق با قوانین روز مهاجرت و بر اساس استاندارد های اداره مهاجرت می باشد. این امر باعث می شود که از هرگونه رد شدن پرونده و یا درخواست مدارک بیشتر و یا نامه نگاری های اضافه جلوگیری شود. این موارد باعث تسریع شدن پرونده می گردد. همچنین به دلیل اینکه کلیه مکاتبات با اداره مهاجرت کانادا و بلعکس از طریق دفتر ما در کانادا انجام می شود، امکان گم شدن نامه ها در اداره پست و یا دیر رسیدن نامه به فرد متقاضی به حداقل می رسد.

بله، شما می توانید در کنار پرونده مهاجرتی خویش برای ویزای کار، تحصیلی و یا توریستی اقدام نمایید.

ویزای کار به صورت موقت بوده و افرادی که با واسطه ویزای کار در کانادا زندگی می کنند نمی توانند از امکاناتی که به صورت رایگان در اختیار افراد مقیم کانادا قرار می گیرد استفاده نمایند. این امکانات رایگان شامل آموزش زبان، حقوق بیکاری، خدمات درمانی، خدمات بازنشستگی و … می باشد.

کارت اقامت دایم کانادا به مانند ویزای اقامت دائم می باشد. شما با دارا بودن این کارت اجازه زندگی، تحصیل و کار را دارا بوده و از تمام حقوق شهروندی کانادا بر خوردار می باشید. تنها تفاوت بین کارت اقامت دایم و کارت شهروندی (Citizenship Card) کانادا در این است که، شهروندان کانادا می توانند پاسپورت کانادایی دریافت کرده و در انخابات کانادا شرکت کنند. افراد مقیم دایم کانادا پس از ۳ سال زندگی در کانادا می توانند برای کارت شهروندی اقدام نمایند.

کانادا دارای دلار با ارزشی‌ست و بخاطر هزینه‌ بالای مسکن مخصوصاً در مناطق محبوب این کشور، صنعت ملک و املاک در کانادا دارای قدرت بالایی است.

از آنجایی که در زمستان اغلب مناطق زمستان بسیار سرد و طولانی می‌شود، ممکن است مهاجران زیادی را دچار سختی کند. اما اگر قصد مهاجرت به مناطق جنوبی و غربی کانادا را داشته باشید، می‌توانید از آب و هوای معتدل‌تری بهره‌مند شوید.

اقتصاد کانادا مانند اقتصاد کشورهای اروپایی، ایالات متحده، بریتانیا و غیره در بحران اقتصادی جهانی گرفتار نشده و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. دلار کانادا همچنان ارزش بالایی دارد، بازار کار همچنان برای افراد تازه جا داشته و هنوز حس مثبت‌اندیشی در کانادا جریان دارد.

در ازدواج باید شما شرایط ازدواج از جمله سن قانونی را داشته باشید. در ازدواج باید ثابت نمایید که هدفتان واقعا ازدواج و روابط احساسی است و باید فرد ثابت نماید که میتواند از پس هزینه های زندگی خود و همسر خود بر بیاید. معمولا باید حداقل 3 سال از ازدواجتان گذشته باشد تا شما بتوانید برای تابعیت درخواست نمایید.

تولد از جمله روشهای پر طرفدار می باشد که میتواند منجر به تابعیت گردد. تولد معمولا از دو طریق خاک و خون صورت میگیرد. در تابعیت از طریق خاک، بایستی نوزاد در خاک کشور مورد نظر به دنیا بیاید تا تابعیت آن کشور را بدست آورد. کشورهای برزیل، کانادا و آمریکا از این قانون پیروی میکنند. تابعیت از طریق خون بدین گونه است که بایستی حداقل یکی از والدین نوزاد تابعیت کشور مورد نظر را داشته باشد تا نوزاد بتواند به تابعیت آن کشور دست یابد.

مشاوره رایگان